Poskytujeme odborné služby v oblasti všeobecné veterinární medicíny psů, koček, malých savců, plazů, exotů. Samostatným okruhem je poskytování veterinární medicíny koní. Disponujeme pohodlnou čekárnou, vyšetřovnou, operačním sálem RTG pracovištěm a hospitalizačními boxy pro psy.

Pohotovostní ošetření 18 - 22 hod. pro naše stálé klienty:
602 451 831

Dermatologie, Otoskopie, Alergologie

Dermatologie, vedle kardiologie a ortopedie naše stěžejní disciplína.

MVDr.M.Vondřička je členem dermatologické sekce při ČAVLMZ. Zabýváme se jak drobnými kožními afekcemi, tak dlouhodobými kožními problémy, jež mají především alergickou podstatu. Samozřejmostí jsou kožní parazitologické seškraby, nativní vyšetření pod mikroskopem, barvení preparátů, cytologické otiskové preparáty, histopatologie kůže ve spolupráci s MVDr.Janem Rybníčkem, určení alergenů pomocí specifických IgA a IgE, dlouhodobý management terapie: Apoquel, Cytopoint, Ciclosporin, Prednison, kombinace medikace, diet a vyhýbání se alergenům. Rovněž provádíme kultivaci dermatofytů a vyšetření Woodovou lampou.

Do dermatologie patří i onemocnění uší a ostatních kožních derivátů. Naše pracoviště disponuje pohodlným videootoskopem, jež umožňuje naprosto detailní vyšetření zvukovodu. I zde jsou samozřejmostí mikroskopická vyšetření otisků, případně odstraňování cizích těles ze zvukovodů a management dlouhodobé terapie chronických otitid (víkendové terapie).

Provádíme rovněž celou řadu chirurgických výkonů na zvukovodech, ať už laterální resekci dle Zeppa, jež je veterinární, ale i chovatelskou veřejností lehce opomíjena, byť je terapeuticky výrazně přínosná a pacientovi se po prodělaných výkonech značně uleví, až po totální ablaci zvukovodu, tzv. TECA.

Odpovědnou osobou za disciplínu dermatologie je MVDr.Marek Vondřička.

Ablace zvukovodu Ablace zvukovodu Ablace zvukovodu Ablace zvukovodu Ablace zvukovodu Ablace zvukovodu Atoická dermatitisAtoická dermatitisDermatofytózní setHot spot,akutní mokvavá dermatitisLaterální resekce SharpeiMikorskopieOtodectes cynotis, ušní svrabOtodectesOtoskopie CerumenOtoskopie,zánět zvukovodu Otoskopie,zánět zvukovodu Otoskopie,zánět zvukovodu Ušní svrab,videootokopieUšní svrab,videootokopieUšní svrab,videootokopieVše potřebné k mikorkopiiWoodova lampazdravý zvukovodZepp,laterání resekce

Služba:

   Týden: 19.08. - 25.08.
  9-13 13-18 POH
Po VoOvVondVond
Út OvšaVoOvVond
St VoOvOvšaVond
Čt VoOvVoOvVond
  9-13 13-17 POH
VoOvOvšaVond
  9-12
So OvšaTelTel
Ne TelTelTel
POH - pohotovostní ošetření 18 - 22 hod. pro naše stálé klienty
Operační hodiny každý den 11-13 hod.
Ošetření pacienta během operačních hodin je možné, ale může si vyžádat větší čekací dobu.
Vond - MVDr. Marek Vondřička
Ovša - MVDr. Michaela Ovšaníková
VoOv - MVDr. Marek Vondřička
            a MVDr. Michaela Ovšaníková

Veterinární klinika pro malá zvířata, Českých lesů 383, 386 01 Strakonice II, Telefon: 383 324 494, veterinakl@seznam.cz

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace