Poskytujeme odborné služby v oblasti všeobecné veterinární medicíny psů, koček, malých savců, plazů, exotů. Samostatným okruhem je poskytování veterinární medicíny koní. Disponujeme pohodlnou čekárnou, vyšetřovnou, operačním sálem RTG pracovištěm a hospitalizačními boxy pro psy.

Pohotovostní ošetření 18 - 22 hod. pro naše stálé klienty:
602 451 831

Digitalizace RTG snímků ve Vodňanech

Zpřesnění RTG diagnóz již i ve Vodňanech

 Medicína je obor ,který je závislý na informacích, od těch nejjednodušších,sdělených pacientem, přes naše klinické vyšetření až po moderní sofistikované zobrazovací,či laboratorní metody.

Aby byla stanovena co nejpřesnější diagnóza, je nezbytně nutné tyto nové technologie využívat a sledovat. Hitem posledních let v rentgenologickém zobrazování je bezesporu digitalizace.Ta spočívá v přechodu od klasického zpracování  rtg snímků pomocí filmu a chemikálií na zpracování digitální. Při použití této moderní technologie provedeme expozici běžným rtg přístrojem na digitální folii,kterou pak vkládáme do speciálního readeru(čtečky).Ten naexponovaný obraz přečte a odešle do počítače,v němž  pomocí programu k tomu určenému můžeme snímek různě upravovat,zvětšovat,zmenšovat,přidávat jas, kontrast,měřit, atd.

Tím pádem jsme schopni vytěžit z digitálního rtg snímku mnohem větší množství informací, než ze snímku klasického. Krom toho je velice jednoduché snímek přeposílat kolegům, specialistům, kteří se mohou vzdáleně v diskusi podílet na stanovení diagnózy. Zasílání snímku klientům je též možné, což naše pracoviště vítá, neb odpadá mnohdy trapné se domáhání rtg snímku majitelem. Pochopitelně při digitální rtg metodě odpadá práce s chemikáliemi a se snímky jako takovými (především likvidace použitých), což výrazně šetří životní prostředí.

Na našem Strakonickém pracovišti využíváme technologii digitálního zpracování RTG snímků již čtvrtým rokem a jsme s touto metodou velmi spokojeni.Skutečně došlo ke zpřesnění diagnóz,ke snažší manipulaci se snímky,k jejich jednoduchému zasílání klientům,atd.Nadto snímky mají opravdu vyšší kvalitu a v posledním roce již KVLČR a Klub posuzovatelů ortopedických vad(jehož je MVDr.Marek Vondřička členem) přistoupil na možnost posuzování těchto vad(dysplazie kyčelních a loketních kloubů,spondyloartróza,OC) z digitálně zpracovaných rentgenogramů.Z výše uvedených důvodů byla v lednu 2014 zprovozněna digitalizace RTG i na naše Vodňanském pracovišti.Na její využití,jakož i na vaši návštěvu se velmi těšíme a pevně  věříme,že tento krok vpřed oceníme nejen my lékaři ,ale i naši Vodňanští klienti.

Služba:

   Týden: 06.07. - 12.07.   
  9- 13 13-17:30 POH
Po VondVondTel
Út VondOvšaTel
St VondVondTel
Čt VondOvšaTel
  9-13 13-16:30 POH
VondVondTel
  9-12
So OvšaTelTel
Ne TelTelTel
POH - pohotovostní ošetření 18 - 22 hod. pro naše stálé klienty
Operační hodiny každý den 11-13 hod.
Ošetření pacienta během operačních hodin je možné, ale může si vyžádat větší čekací dobu.
Vond - MVDr. Marek Vondřička
Ovša - MVDr. Michaela Ovšaníková
VoOv - MVDr. Marek Vondřička
            a MVDr. Michaela Ovšaníková

Veterinární klinika pro malá zvířata, Českých lesů 383, 386 01 Strakonice II, Telefon: 383 324 494, veterinakl@seznam.cz

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace