Logo Veterinární klinika Strakonice

Co je u nás nového ?

Několik změn směrem vpřed.

Co je na našem pracovišti nového?

   Počínaje listopadem roku 2022 nastoupila nová posila MVDr. Kamila Kurková a stala se pevnou a nedílnou součástí našeho teamu. Bližší informace v kontaktech na těchto stránkách.

Na přelomu roku 2022 a 2023 byl zprovozněn druhý operační sál, pro dentální, neortopedické a drobné chirurgické výkony. Sál je možno využít v  případě potřeby i jako vyšetřovna. Je plně vybaven inhalačním anesteziologickým přístrojem, stropním operačním světlem s možností    volby osvitu, sofistikovanou dentální jednotkou, zubním rtg s nepřímou digitalizací a dvěma horkovzdušnými sterilizátory. 

   

   Postupně, již od roku 2021 započala modernizace rentgenového pracoviště. Nejprve byl zakoupen  posuvný stůl, který zrychlil a zefektivnil projekce,  zvýšil komfort jak pro pacienta tak pro ošetřujícího lékaře. K němu byl během léta 2023 pořízen zcela nový RTG přístroj s intuitivní dotekovou obrazovkou, což  vedlo k dalšímu navýšení komfortu ošetřujícího lékaře a tím pádem urychlení činnosti.

   

Původní RTG přístroj byl přesunut na operační sál č. 1. kde je využíván při hojných ortopedických operací. Snímky se provádějí v průběhu pro kontrolu přesnosti provedení ortopedických výkonů.(TPLO, TTA, osteosyntézy, luxace, atd., atd.)  

 

   Krom RTG byl na sál č. 1 zakoupen nový anesteziologický inhalační přístroj s moderním monitoringem jež umožňuje detekovat sycení tkání kyslíkem, hladinu CO2 při expiriu, počet puslů,měří perioperativní tlak, ekg, teplotu pomocí  jícnové  sondy, atd. Obdobným setem s identickým monitoringem, včetně i na sál č.2, kde se zvlášť hodí při dentálních výkonech. Monitoring pulsním oxymetrem je při těchto skrz manipulaci s jazykem komplikovaný a nedokonalý. Samozřejmostí jsou pak samostatné dechové monitory.

   Veškerá tato opatření vedla k navýšení míry bezpečnosti výkonů prováděných v anestezii. Pro ortopedické výkony byla pořízeny dvě sady nových elektrických ortopedických vrtaček, kde jedna je určena jen pro TPLO výkony (kruhovitá radiální oscilační pila).Jak již bylo informováno na našich stránkách dříve, na sklonku roku 2022 byl na naše pracoviště pořízen přístroj Vetscan, jenž pomocí umělé inteligence je schopen provádět parazitologická vyšetření(koprologie) a další diagnostické  postupy, jako je cytologie, či rozbor krevního nátěru.

   Dnem 1.9.2023 posílila náš tým na dvě dopoledne v týdnu, úterý a pátek kolegyně MVDr. Markéta Irber

Autor článku: MVDr.M.Vondřička

Služba

01. - 07.07.
9 - 12 13 - 17:30
Po MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
MVDr. Vondřička
Út MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
St MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
Čt MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
9 - 12 13 - 16:30
Telefon Telefon
9 - 12 13 - 17
So Telefon Telefon
9 - 12 15 - 17
Ne Telefon Telefon

Napište nám

Chcete se objednat?
Můžeme Vám s něčím pomoci?
Neváhejte nás kontaktovat.

* Povinné údaje
}