Logo Veterinární klinika Strakonice

Dermatologie, Otologie, Alergologie

Dermatologie, vedle kardiologie a ortopedie naše stěžejní disciplína.

Zabýváme se jak drobnými kožními afekcemi, tak dlouhodobými kožními problémy, jež mají především alergickou podstatu. Samozřejmostí jsou kožní parazitologické seškraby, nativní vyšetření pod mikroskopem, barvení preparátů, cytologické otiskové preparáty, histopatologie kůže ve spolupráci s MVDr.Janem Rybníčkem, určení alergenů pomocí specifických IgA a IgE,desenzibilizační terapie, dlouhodobý management: Apoquel, Cytopoint, Ciclosporin, Prednison, kombinace medikace, diet a vyhýbání se alergenům. Rovněž provádíme kultivaci dermatofytů a vyšetření Woodovou lampou.

Do dermatologie patří i onemocnění uší a ostatních kožních derivátů. Naše pracoviště disponuje pohodlným videootoskopem, jež umožňuje naprosto detailní vyšetření zvukovodu. I zde jsou samozřejmostí mikroskopická vyšetření otisků, případně odstraňování cizích těles ze zvukovodů a management dlouhodobé terapie chronických otitid (víkendové terapie).

Provádíme rovněž celou řadu chirurgických výkonů na zvukovodech, ať už laterální resekci dle Zeppa, jež je veterinární, ale i chovatelskou veřejností lehce opomíjena, byť je terapeuticky výrazně přínosná a pacientovi se po prodělaných výkonech značně uleví, až po totální ablaci zvukovodu, tzv. TECA.

Odpovědnou osobou za disciplínu dermatologie je MVDr.Marek Vondřička

 

Služba

08. - 14.04.
9 - 12 13 - 17:30
Po MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
Út MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
MVDr. Polanková
St MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
MVDr. Vondřička
MVDr. Irber
Čt MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
MVDr. Vondřička
MVDr. Polanková
9 - 12 13 - 16:30
MVDr. Polanková
MVDr. Irber
MVDr. Polanková
9 - 12 13 - 17
So MVDr. Irber Telefon
9 - 12 15 - 17
Ne Telefon Telefon

Napište nám

Chcete se objednat?
Můžeme Vám s něčím pomoci?
Neváhejte nás kontaktovat.

* Povinné údaje
}