Poskytujeme odborné služby v oblasti všeobecné veterinární medicíny psů, koček, malých savců, plazů, exotů. Samostatným okruhem je poskytování veterinární medicíny koní. Disponujeme pohodlnou čekárnou, vyšetřovnou, operačním sálem RTG pracovištěm a hospitalizačními boxy pro psy.

Pohotovostní ošetření 18 - 22 hod. pro naše stálé klienty:
602 451 831

Nové trendy ve vakcinačních programech

V odborné veřejnosti již delší čas probíhá diskuse ohledně smysluplnosti prováděných vakcinací a vžitých vakcinačních programů u psů a koček.

Různorodost názorů na tuto problematiku měla být odstraněna ustanovením komise odborníků z celého světa, která se zabývala otázkami imunity, jejího vzniku a doby trvání, čímž je na mysli do jaké doby po jednotlivých vakcinacích nastupuje a přetrvává dostatečná hladina protilátek, schopná ochránit organismus proti očkovaným nemocem. Závěry této komise je třeba pro chovatelskou veřejnost poněkud shrnout, aby mohly být uvedeny do dennodenní praxe. Ukázalo se, že většina psů i koček je vakcinována nadbytečně proti nemocem zažitým (psinka, parvoviróza, hepatitida, vzteklina, resp. u koček panleukopenie, kaliciviróza a rhinotracheitida) a nedostatečně proti nemocem stejně nebezpečným, nicméně standartně neočkovaným, či očkovaným nesprávně. Jelikož naším cílem a vůbec smyslem našeho přístupu k pacientům je, bylo a bude zatěžovat zvířecí organismus co nejméně, rozhodli jsme se přijmout WSAVOU doporučovaný vakcinační program za své. K tomu ovšem je nezbytná konzultace s majiteli a chovateli, jelikož právě oni v konečné fázi budou rozhodovat, jaký vakcinační systém bude aplikován. 

Další informace... (soubor pdf ke stažení)

Služba:

   Týden: 06.07. - 12.07.   
  9- 13 13-17:30 POH
Po VondVondTel
Út VondOvšaTel
St VondVondTel
Čt VondOvšaTel
  9-13 13-16:30 POH
VondVondTel
  9-12
So OvšaTelTel
Ne TelTelTel
POH - pohotovostní ošetření 18 - 22 hod. pro naše stálé klienty
Operační hodiny každý den 11-13 hod.
Ošetření pacienta během operačních hodin je možné, ale může si vyžádat větší čekací dobu.
Vond - MVDr. Marek Vondřička
Ovša - MVDr. Michaela Ovšaníková
VoOv - MVDr. Marek Vondřička
            a MVDr. Michaela Ovšaníková

Veterinární klinika pro malá zvířata, Českých lesů 383, 386 01 Strakonice II, Telefon: 383 324 494, veterinakl@seznam.cz

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace